"Maggins"?

Brukernavn: Passord: Husk meg Glemt passordet? Registrer deg



Forum forside - Etterlys kortspill

AnneIrene
01.08.2011
Skriv svar
"Maggins"?

Hei, svigermor har en spesiell (og rimelig gammel) kortstokk for et spill som heter "Maggins". Kort fra tall 1 - 15. Alle kort i kortstokken deles ut, alle har hver sin bunk tall siden ned, for å så trekke et og et kort og legge ut så lenge man kan før turen går til nestemann. Det er om å bli kvitt kort ved å legge kort oppå andres bunker, med tall enten i stigende el sinkende rekkefølge. 1-erne plasseres midt på bordet når de dukker opp, og da er det om å plassere kortene her først, og da kun i stigende rekkefølge... (Kort og dårlig forklart....)

Er det noen som vet hvor jeg kan få tak i disse kortene, evt. om spillet går under et annet navn?

Takk!
Tiriltroll
18.04.2019
Skriv svar
Re: "Maggins"?

Gammel Jomfru
Oddemann
24.07.2019
Skriv svar
Re: "Maggins"?

Minner om plutt, lag kortstokk selv ved hjelp av gamle melkekartonger.

Andre forslag


201
3.7

Ligretto
2-16 spillere
Spill raskt for å legge ut kortene dine i bunkene.
4.1

Sprøyte
3 spillere
Enkelt stikkspill med kortbytte først.
3.8

Mafia
8-33 spillere
Desperate landsbybeboere jakter på mafiamedlemmer.
4.5

Katta i sekken
3-5 spillere
Auksjonsspill der man prøver å gjøre gode kjøp.
4.3

Knekt
3 spillere
Ta flest mulig stikk, men unngå knekter.
3.7



Warning: mysqli_stmt_close() expects parameter 1 to be mysqli_stmt, null given in /home/brettimu/public_html/common/inc_forum8.php on line 3915

Annonse:




(C) Christian Berge
Send gjerne en e-post til brettspill1000 krøllalfa yahoo.no om du lurer på noe
Personvernerklering Lik oss på Facebook App for Android
KortRegler.no er en del av Spillby.com
KortRegler.no   KortRegler.no
Takk for at du svarer i våre avstemminger. Svaret ditt vil lagres, og kan bli brukt i diverse statistikk og analyser. Legg merke til at dersom du ikke er logget inn, kan andre som bruker samme datamaskin se hva du har svart. Du kan slette svaret ditt ved å trykke "Vet ikke".